Czytam i opisuję, co dusza dyktuje...
poniedziałek, 20 stycznia 2014
Rublowka - rozstrzygnięcie konkursu!

Dwie osoby spróbowały wygrać powyższą książkę, odpowiadając na zadane pytanie konkursowe i udało się im. Tak, autor miał na myśli Władimira Putina. A ponieważ nagrodę mam tylko jedną, o zwycięstwie pozwoliłam zadecydować przypadkowi. Fotorelacja poniżej:

Książka wędruje do osoby ukrytej pod nickiem:

monotema

Gratuluję wygranej i czekam na zgłoszenie się po książkę pod adresem - clevera@gazeta.pl, a Weronice dziękuję za udział w zabawie i... do następnej kiedyś tam.

Sponsorem książki był portal Zbrodnia w Bibliotece.

czwartek, 13 czerwca 2013
Powrót do Breitenheide - rozstrzygnięcie konkursu!

Ochotę na otrzymanie płyty ze słuchowiskiem Powrót do Breitenheide wyraziły 4 osoby. Los wybrał tylko jedną. Fotorelacja poniżej:

Płyta wędruje do:

meryl

Gratuluję wygranej i czekam na zgłoszenie się zwyciężczyni pod adresem - clevera@gazeta.pl, a wszystkim uczestnikom zabawy bardzo dziękuję za udział i zapraszam do następnej, w niedalekiej przyszłości.

sobota, 01 czerwca 2013
Magiczne lata - rozstrzygnięcie konkursu!

Sporo osób chciało przygarnąć tę książkę. Aż żal, że miałam ją tylko jedną, a osób chętnych 24, dlatego pozwoliłam ślepemu losowi zadecydować, do kogo ona powędruje. Fotorelacja poniżej:

Książka wędruje do:

paniwdomu

Gratuluję wygranej i czekam na zgłoszenie się nowej właścicielki pod adresem - clevera@gazeta.pl, a wszystkim uczestnikom zabawy bardzo dziękuję za udział i zapraszam do następnej, w której będzie można przygarnąć tym razem płytę ze słuchowiskiem radiowym.

Sponsorem książki był portal Zbrodnia w Bibliotece.

niedziela, 12 maja 2013
Chłopiec w walizce - rozstrzygnięcie konkursu!

Chęć otrzymania powyższej książki wyraziły dwie osoby, a ponieważ odpowiedź na "podchwytliwe" pytanie była identyczna, więc o wyłonieniu zwycięzcy zadecydował ślepy los. Fotorelacja poniżej:

Książka wędruje do:

Imani

Gratuluję wygranej i czekam na zgłoszenie pod adresem - clevera@gazeta.pl, a inviernitę i wszystkich chętnych już teraz zapraszam do nowej zabawy, w której będzie można przygarnąć przepiękną powieść Magiczne lata Roberta McCammona.

Sponsorem książki był portal Zbrodnia w Bibliotece.

sobota, 01 grudnia 2012
Gladiatorzy - rozstrzygnięcie konkursu!

W konkursie, w którym było do wygrania pięć pięknie wydanych książek Gladiatorzy Konstantina Nosowa ufundowanych przez Wydawnictwo Bellona, a które prezentuje w całej okazałości powyższe zdjęcie, wzięło udział 9 strzelców. Inaczej nie mogę nazwać biorących udział w zabawie, która polegała właśnie na strzelaniu liczbami w wagę uzbrojenia (teraz mogę podać nazwę tego rodzaju gladiatora) poniższego provocatora.

Rozpiętość strzałów była dosyć spora, bo od 12 do 42 kilogramów. Zwycięzcami jednak zostali ci, którzy strzelili najbliżej wagi podanej przez autora, a zarazem głównego jurora konkursu, który napisał - Całkowita waga uzbrojenia provocatora osiągała 14-15 kg, więc gladiator ten zaliczał się do średniozbrojnych.
I wszystko wiadomo!
Najcelniejsze strzały oddali:

Merlin253 – 14-15 kg (mistrzostwo sztuki w ocenianiu „na oko”)
Bazyl – 15 kg (równie bardzo dobry strzał)
bookowinka – 13 kg (bardzo blisko celu)
dofifi – 12 kg (mało brakowało)
i.love.impala – 21 kg (daleki strzał, ale w tarczę)

Pozostali niestety poza tarczą, ale dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Zwycięzców proszę o kontakt pod adresem clevera@gazeta.pl w celu ustalenia szczegółów odebrania nagrody. I do następnego razu!
poniedziałek, 22 października 2012
Pandemonium - rozstrzygnięcie konkursu!

Na polskim rynku wydawniczym pojawiły się dwa pierwsze tomy trylogii, nad którymi rozpływałam się w zachwytach. Pierwszy Delirium mnie oczarował i porwał siłą zawartych w nim emocji, a drugi Pandemonium można było wygrać w zorganizowanym przeze mnie konkursie. Wystarczyło odpowiedzieć na proste (a może nie) pytanie:

O książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Otwarte postanowiło powalczyć 7 osób. Wszystkie odpowiedzi umieszczone w komentarzach do konkursu bardzo mi się podobały i miałam problem z wyborem tej jednej, jedynej. Postanowiłam więc poprosić o pomoc moją zaprzyjaźnioną młodzież, bo w grupie zawsze raźniej, a i decyzje podejmować lżej. Wypisałam na kartkach wszystkie komentarze, czyniąc je anonimowymi i poprosiłam o zaznaczenie wybranej odpowiedzi:

W ten sposób zagłosowało 18 osób.

Niektórzy oddawali nawet swoje serce na faworyta:

W trakcie głosowania prym wiodły odpowiedzi 2 i 7. Ostatecznie zwyciężyła autorka wypowiedzi 2, otrzymując najwięcej, bo 7 głosów, a to znaczy, że nie zawsze trzeba pisać dużo, by trafić komuś do serca, a brzmi ona tak:

Gdyby miłość była chorobą?...
NIE, przecież każda miłość nosi w sobie kroplę cierpienia
i czy istnieje na to skuteczne lekarstwo?
Właściwie dlaczego mam się leczyć, jeśli jest miłością?
Mogę chorować, a najlepiej we dwoje :)

Jej autorką jest...

Anna Strzelec

Zwyciężczyni gratuluję, zwłaszcza że jury bardzo wymagające, ale jak sama młodzież mówiła, wybór był trudny dla większości głosujących. Na kontakt z laureatką czekam pod adresem – clevera@gazeta.pl, a pozostałym uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za udział i do następnego razu!
poniedziałek, 11 czerwca 2012
Kontury - wyniki loterii!

Ochotę na przeczytanie pierwszego numeru magazynu Kontury wyraziło 16 osób. Fotorelacja z losowania jego przyszłego właściciela poniżej:

Książka wędruje do osoby ukrytej pod nickiem:

weronika

Szczęśliwie wylosowaną osobę proszę o kontakt na adres - clevera@gazeta.pl, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział w zabawie i do następnego razu!
poniedziałek, 30 kwietnia 2012
Tajemnice i sensacje świata antycznego - wyniki loterii!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zechciało świętować razem ze mną 8 osób zabawą, w której można było wygrać Tajemnice i sensacje świata antycznego Sławomira Kopra. Fotorelacja z losowania jej nowego właściciela poniżej:

Książka wędruje do osoby ukrytej pod nickiem:

inviernita

Szczęśliwie wylosowaną osobę proszę o kontakt na adres - clevera@gazeta.pl, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział w zabawie i do następnego razu!
poniedziałek, 02 kwietnia 2012
Blokowisko – wyniki loterii!

Zapotrzebowanie na dużą dawkę humoru, żartów i zabawy zawartej w książce Blokowisko Julity Szpilewskiej, wyraziło 7 osób. Fotorelacja z przebiegu losowania poniżej:

Książka wędruje do:

indiferencia

Szczęśliwie wylosowaną osobę proszę o kontakt na adres - clevera@gazeta.pl, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział w zabawie i do następnego razu!
czwartek, 01 marca 2012
Nie jestem seryjnym mordercą - wyniki loterii!

Chęć poznania socjopatycznego nastolatka z poczuciem czarnego humoru i jego walki z własnym umysłem oraz mordercą opisanej w pierwszej części trylogii Nie jestem seryjnym mordercą Dana Wellsa, wyraziło 5 osób. Fotorelacja z przebiegu losowania poniżej:

Książka wędruje do:

edith26

Nową właścicielkę proszę o kontakt na adres - clevera@gazeta.pl, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział w zabawie i do następnego razu!
 
1 , 2 , 3 , 4
| < Czerwiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
O autorze
Zakładki:
A autorką blogu jest Maria Akida
A czytam teraz
A planuję przeczytać
A polecam i patronuję...
A rekomenduję własną publikację
A w czerwcu w księgarni
Adres e-mail i moje logo
Czytam czasopisma o książkach
Czytam e-book
Czytelnicze akcje i konkursy
Czytelnicze wyzwania
Geografia literatury przeczytanej
Katalog autorów i 936 tytułów
Mój top czytanych w 2016
Nagrody literackie
Piszących podczytuję
Przeglądam blogi zaczytanych
Przeglądam portale książkowe
Przeglądam prasę
Słucham, jeśli nie czytam
Szablon stworzyła
Tutaj jestem
Wspieram i popieram
Wydawnictwa i księgarnie
Życie pozaksiążkowe
Tagi
Blogi